Zlatá investice

Zlato, již od pradávna má stálou a trvalou hodnou. Spoříte si? A přemýšlíte dobře, kam a komu dáváte své peníze ke zhodnocení. Hlídáte své investice? Na českém trhu se roztrhl pytel s bankovními i nebankovními poradci. Většina z nich má jak se zdá z prvního telefonátu naprosto jasnou představu kde bude vašim penězům nejlépe. Nechci tvrdit, že nejlepší investicí je zlato, stříbro a drahé kovy. Beztak by se vždycky jednalo o spekulaci. Ale stojí za to se minimálně nad tím zamyslet a srovnat si historické ekonomické údaje.
Z historie hodnot zlata a drahých kovů je investice velice lákavá, ovšem co přinese další desetiletí můžeme znovu jen spekulovat. Zlato a stříbro v historii a dnes: Dříve bylo zlato v Evropě dostupné pouze jako čtyři sta uncové slitiny, jakým se říká bankovní pruty. Velice vysoká a nedostupná cena měla za důvod, že investice do zlata mohli pouze velice bohatí lidé. V současné době si můžete pořídit slitek již od 1 gramu. Což dává možnost i méně movité populaci investovat do nejstálejší hodnoty po tisíce letí.

investice

Ovšem je třeba mít na mysli, že přirozeně výrobní náklady především těch nejmenších štítků se promítají do jejich konečné prodejní ceny. I stříbro má ve své historii vysoké hodnoty. Používalo se také jako platidlo. A díky svým specifickým vlastnostem se po deseti letí využívá hojně v širokém využití různého typu. Zajímavostí je, že aktuální stav na trhu s drahými kovy zaznamenává méně stříbra než zlata. Odborníci si jsou již dnes jistí, že se jedná o velice trhem podceněný kov a spekulanti uvádějí, že právě toto se začne ještě větší rychlostí promítat do jeho hodnoty. Někteří z nich se domívají, že právě stříbro bude v nejbližších dobách nejvýhodnější investicí na celosvětovém trhu. Promyslete své investice a projděte si své finanční investice a výnosy z nich nezapomeňte krátit o inflaci peněz. Porovnejte s investicemi a hodnocením drahé kovy a samy se rozhodněte. Držíme vám palce během vašich investic. Nedejte na prvního poradce, který se vás pokusí zaspamovat svou „The best nabídkou“, ale přemýšlejte a využijte našich informací o hodnotách s daleké historie.