Hubneme během

Rozhodli ste se zhubnout? Přibrali jste nějaké to kilo navíc a nejste s sebou spokojená? Tento pocit i my velmi dobře známe. Nicméně mi mimo jiné máme také řešení a tím nejsou různé diety ani pilulky na hubnutí ale hubnutí během. Jaro začala a s ním začíná i období cvičení, konkrétně běhu. Proč si trochu nezaběhat, když je venku tak hezky? Hubnutí tímto způsobem funguje i bez obrovské námahy.
Řekneme vám jak na to!

Dělá vám hubnutí běháním problém?

Pokud jste obézní nedoporučuje vám vytrvalostně běhat. Běhání může velmi zatížit vaše klouby, proto je lepší poradit se s vaším lékařem dříve než se do toho pustíte. No, pokud jste se již na 100% rozhodli, že chcete přece jen běhat, doporučujeme nejprve zvolit rychlou chůzi. A takto chodit pravidelně již od začátku. Pětkrát týdně si vyjděte ven a rychlou procházku a své cíle postupně zvyšujte. Nezatěžujte tělo příliš, začněte pomalu a omezte nezdravá jídla!

Začíná se zcela hubnutí

Na začátek bychom vám velmi nedoporučili běhat vytrvalostně. S během třeba začít pomalu. Navíc čím déle a pomaleji běháte, tím rychleji se dá tělo do pohybu a vy začnete své vysněné hubnutí. Vyberte si správnou běžeckou obuv, pořádně se před běháním rozcvičte. Doporučujeme zkusit nějaké ty protahovací cviky a můžete začít.
Vzhledem k tomu, že fyzička není ještě vybudována a tělo nese nějakou tukovou zátěž které se musí zbavit, tak začínáme mírnější a to v podobě 10 minut poklusu a pak pomalé zvyšování intenziy běhu. Nebo druhý způsob a dokonce mnohem účinnější a to v podobě 1 minuta neustálý běh a 1 minuta přirozené chůze. Pokud běžíte a máte problém s dýcháním, tak si v hlavě odpočítávejte 3 kroky s nádechem a 3 kroky s výdechem.

hubnuti-behem

Hubnutí či spíše nabírání kondice?

Běháte už nějaký ten čas a vaše fyzička začíná nabírat nějaký ten tvar, avšak stále to není nic moc? Gratulujeme, až teď jste připravena na vytrvalostní běh, při kterém se buduje vaše fyzička, ale hubnutí probíhá stále. Podle názvu jistě víte, že se bdue jednat o dlouhé tratě a tak máte co dělat. Zkuste běhat 45 minut až hodinu pomalejším tempem. Ztratili jste při běhu kontrolu nad dechem a začalo vás píchat v boku? Nevadí, zmírněte tempo a pokračujte dále chůzí, pokud bolest nezmizí. Netrap své tělo zbytečně.
Mírnějším tempem pokračujte několik následujících dní a pokud se na to vaše tělo bude cítit, tempo můžeme pomalu zvyšovat společně s velikostí trasy. Nicméně ať se to vždy podobá běhu a ty zase sprintu!

Hubnutí jen díky pravidelnosti a zdravé výživě

Nezapomeňte běhat pravidelně, tak 3 krát týdně a také nezapomínejte na zdravou

Stravu nebo vedle běhu může být skvělá i Atkinsova dieta . Je důležitější než jste si mysleli. Pokud si po kvalitním běhu dáte hranolky s smaženým sýrem nijak vašemu tělu nepomůžete. A ani žádný výsledek se konec konců nedostaví.
Buďte však trpěliví, vyživujte se zdravě, pijte hodně vody a hlavně hubněte pomocí běhání a my vám zaručujeme, že brzy na sobě uvidíte změnu. Jako by ne, vždyť za hodinu běhání spálíte až 3 000kJ!