Semena Dutch Passion

Vzhledem k tomu, že se blíží jaro a doba setí, přišla jistě tato nabídka semen v pravý čas 🙂 . Společnost Dutch Passion spatřila světlo světa v roce 1987, avšak první experimenty s dováženými semínky sahají až do roku 1972. Za dobu svého působení dosáhli díky mnoha inovacím a vývoji nových odrůd mnoha úspěchů a jejich odrůdy získali mnoho ocenění. Mezi nejznámější jistě patří Power Plant, Orange Bud, Blueberry, Mazar, Euforia a Passion#1..

Power Plant Orange Bud Blueberry
Mazar Euforia Passion#1

V roce 1998 se po šestiletém experimentování podařil zásadní průlom v produkci semínek a to jejich feminizace. Z těchto semínek vyrostou, při dodržení pěstebních podmínek, pouze samičí rostliny, což jistě všichni pěstitelé přivítali s nadšením 🙂 . Dalším základem úspěchu je jak vlastní genetický vývoj odrůd, tak příliv nové genetiky z celého světa. Semínka jsou pak vybírána podle stupně zralosti, velikosti a poměru klíčivosti (95%).
Semena jsou balena ve vzduchotěsných foliových sáčcích, které semínku zaručí stálou relativní vlhkost 30%. Při zachování této relativní vlhkosti a při skladování při teplotě 6 stupňů celsia si semínka udrží životaschopnost a klíčivost 90-95% po dobu až šesti let.
V našem obchodě můžete nakoupit celkem 4 druhy produktů:
– Feminizovaná semena – semena vyšlechtěná tak, že z nich při zachování správného postupu vyrostou pouze samičí rostliny. Balení obsahuje 5, nebo 10 semínek
– Samonakvétací semena – tyto rostliny jsou schopny květu již 3 týden od zasazení a uzrávají již po 60 – 65 dnech. Balení obsahuje 5 semínek
– Feminizovaná mix – tyto balení obsahují tři druhy feminizovaných semínek po dvou kusech
– Regular