Rekonstrukce koupelny

Myslete na to, že koupelna není jen nutnou místností pro každodenní hygienu, ale může nám nabídnout daleko více. Realizujte si své sny, proč si nezařídit koupelnu třeba jako luxusní domácí lázně?
Neomezené varianty a možnosti, které nám dnes trh nabízí jak pro vybavení, tak dekorace i doplňky přímo vybízejí a vábí k nevyhnutelné realizaci a k vytvoření skvostných a originálních koupelnových interiérů.

Před rekonstrukcí koupelny a při jejím návrhu je potřeba zohlednit několik důležitých faktorů.

Prostor: promyslete si jaké funkce a vše co od své koupelny očekáváte. Myslete na dostatek prostoru, aby jste se ve své koupelně cítili dobře a pohodlně. Začněte zaměřením koupelny, prostor si naměřte a načrtněte. Je třeba brát v potaz i výšku a veškeré anomálie prostoru, jako jsou například radiátory, zvnějšku vedené potrubí a pochopitelně také okna a dveře. Do plánku si zakreslete základní vybavení, které chcete do koupelny umístit, vanu, sprchu, skříňky, pračku a případné další vybavení. Myslete také na to kolik lidí bude koupelnu používat. Asi nebudete sdílet pravidelně koupelnu s více členy rodiny, ale i tak je třeba brát ohled na dostatečný prostor, odkládacích ploch a dalšího zařízení tak, aby koupelna byla vyhovující pro všechny, kdo ji budou používat. Jestli je vás v domácnosti více jistě oceníte umístění dvou umyvadel s dostatečnou odkládací plochou a dostatek poliček. Pro získání dostatečného prostoru ve vaší koupelně je zapotřebí respektovat obecné dispoziční zásady, udržovat minimální vzdálenosti mezi jednotlivým vybavením a vzdálenosti stěn a průchozích uliček. Kromě vašich představ na praktičnost a funkčnost koupelny vyžaduje její naplánování a následnou realizaci součinnost profesionálních odborníků, kteří se postarají o zednické práce, vodoinstalaci a potřebný rozvod elektřiny. Pokud máte prostor pro koupelnu menší a chcete se vyhnout stavebního zásahu, použijte barvy, design a způsob rozložení vhodným způsobem se zvětšujícím optickým efektem. Například pokud zvolíte obklady malého formátu, prostor se opticky zvětší.

koupelna na míru

Design: začněte se inspirovat, rozhlížejte se po koupelnách a nasbírejte si dostatek podmětů pro konečný design a styl vaší koupelny. Rekonstrukce koupelny, nebo bytového jádra často představuje rozhodnutí na několik dalších desítek let, nebo na celý život. Můžete se nakonec dostat k radikálním změnám, proto než se pustíte do bourání, stavění, nebo výběru vybavení a doplňků, promyslete si základní design vaší koupelny. Design koupelny a zařizovacích předmětů by měl jít ruku v ruce s praktičností, ale rozhodně ne na úkor funkčnosti. Doplňky jsou jako pomyslnou třešínkou na dortu. Správně zvolené designové doplňky dokáží ve vaší koupelně zázraky. Navzdory své často nižší úloze, nebo nevelkým rozměrům jsou totiž doplňky právě to zásadní a klíčové, co vaší koupelně dodá duši.
koupelna na míru

Barvy: Nejvíce estetickým prvkem každého interiéru jsou právě barvy. Barevné ladění, tóny a jejich vzájemné kombinace jsou základním krokem při rekonstrukci nejen koupelen, ale veškerého interiéru. Barevné kombinace dokážou vaši koupelnu dokonale vyzdvihnout, ale bohužel v nezdařeném případě nevhodně narušit. S barvami se dají hrát velice pestré hry, nebojte se jich. Podle rozložení koupelny lze barevné kombinace uspořádat tak, aby designově vyhovovali všem aktivitám, pro které bude prostor sloužit. Dalším faktorem je barevnost versus velikost vaší koupelny. Mějte na mysli obecné pravidlo hodně tmavých odstínů, které zmenšují opticky prostor. Ale i pokud máte malou koupelnu a líbí se vám nějaký tmavý odstín neklesejte na mysli, barvu můžeme nakombinovat s dalším již světlejším odstínem a prostor opticky zvětšit.
koupelna na míru

Styl: Na českém trhu existuje nespočet druhů, stylů a tvarů sprchových koutů, umyvadel a van. Inspirujte se a dojděte ke svému stylu. Dokonale harmonické prostředí je jako základna pro váš domácí wellnes v koupelně. Nejlépe relaxovat se vám bude v prostředí a stylu, které je vám na pohled příjemný. Všichni jsme individualisté a náš vkzs a styl se liší, na každého z nás má vliv něco jiného. Někdo dává přednost retro stylům, někdo klasickým koupelnám a někdo vsadí na luxusní nadčasové materiály, elegantní doplňky a obklady.
koupelna na míru

A teď už máte základní informace jak naplánovat rekonstrukci koupelny a nezbláznit se z toho. A hurá do toho!