Jak na péči o nohy

Naše nohy jsou nejvíce využívané a paradoxně z pravidla nejvíce zanedbávané části našeho těla. Nohy používáme a potřebujeme každý den, při chůzi, běhu i stání namáháme celé naše nohy. Nutno podotknout, že vždy ne ve správné obuvi. Kdo měl v životě již nějaký problém s nohami dovede si představit jakým hadicapem se stává jen bolest, natož omezení chůze. Začněte o nohy pečovat včas, při péči o nohy se musíme orientovat ne několik faktorů.
Důležité je pohybové ústrojí nohou, které správně zajistíte vhodnou obuví a pravidelným cvičením. Dalším faktorem o kterém si povíme dnes je správná hygiena a úprava nehtů, která s tím souvisí. Správná péče o nohy vám zajistí vyhnout se plísňovým onemocnění a jiným infekcím. Bez ohledu na sezónu je, že je vždy důležité, aby se vaše nohy a nehty v tip-top stavu.

nohy krásné

Během teplejších měsíců, například vaše nohy budou stále viditelné kvůli otevřeným botám, jako jsou sandály a pantofle, takže musí vypadat báječné a reprezentativně. Ale i v zimních měsících, kdy jsou vaše nohy svázané v ponožkách a botách, je vhodné přijmout další opatření, aby bylo o vaše nohy dobře postaráno. Některé z těchto typů péče jsou použitelné nejen pro ženy, ale i pro muže. Zde jsou některé užitečné kroky v péči o nohy a nehty, které vám pomohou k uvedení své nejlepší nohy a to doslova v každém okamžiku.

Myjte si nohy každý den. Celý den pobíháme z místa na místo naše nohy jsou vystaveny hodně prachu a špíny z celého dne. Jestliže jste užili sprchy v dopoledních hodinách, a ne již ve večerních, alespoň mytí nohou si zařaďte do vaší večerní rutiny, když se dostanete domů. Pěnu s mýdlem, a věnujte zvláštní pozornost prostorů mezi prsty. Otřete nohy jemně ručníkem. Dopřejte nohám také lázeň, nejen sprchu. Lázně je nejlepší kombinovat, jako prevenci před plísní nohou si můžete připravit lázeň z octové vody. Většina plísní je houbovitých a nesnáší kyselé prostředí. Do litru teplé vody přidejte tři polévkové lžíce octa a nechte v lázni nohy než voda vychladne. Dalším lázním se meze moc nekladou můžete využít odvar z levandule, meduňky, heřmánku, nebo mořské soli.

Hydratují vaše nohy každý den. Používejte pravidelně krém, nebo olej určený pro ošetření nohou a to pravidelně. Ideálně jednou týdně si dejte na ošetřené a natřené nohy igelitové sáčky a teplé ponožky a běžte s tím spát. Nohy budou hydratovat krásně celou noc a ráno budou hlaďoučké. Jedním ze způsobů dosažení měkké, hydratované nohy je třít na nějaké krém nebo vazelínu před spaním. Když se vzbudíte v dopoledních hodinách, zjistíte, že vaše nohy jsou velmi měkké! Jen pamatujte, na ošetření a kontrole prostoru mezi prsty, kde při přehnané hydrataci může vznikat až plíseň.

  • Nestříhejte nehty příliš moc!
  • Velice opatrně se skalpelem na tvrdou kůži – nepřežeňte to.
  • Vždy používejte odlakovače bez acetonu.
  • Pokud máte cukrovku, dbejte zvýšené opatrnosti při peelingu, řezání vašich nehtů na nohou.

krásné nohy

Dopřejte si pedikúru každé dva týdny. Pokud si zvládnete udělat pedikúru sama doma je to dostačující a provádějte tak minimálně jednou za dva týdny. Namočte si nohy na minimálně 10 – 15 minut ve velké misce s vlažnou vodou. Jako další bonbónek můžete také nalít vodu se solí z Mrtvého moře, zrohovatělá kůže díky mořské soli krásně zjemní a bude se lépe ošetřovat. aby se nohy voní dobře a ke změkčení zrohovatělé kůže, resp. Dalším ošetřujícím krokem je peeling, velice důležitá část ošetření, také aplikujte minimálně jednou za dva týdny. Masírujte peeling krouživými pohyby a poté opláchněte. Odstraňte ztvrdlou kůži na patách a spodní části nohou, použijte pemzu. Ujistěte se, že používáte jemné podání pohybu, nikdy nevytvářejte velký nátlak.

  • Střihejte své nehty rovně, na rozdíl od zakřiveného tvaru, aby se zabránilo zarůstání nehtů. Pokud byste opravdu raději zaoblený tvar namísto přímého, použijte pilník na nehty. Ujistěte se, že nehty jsou pilovány jen na správnou délku – krátký, ale ne příliš mnoho.
  • Nezapomeňte se postarat také o kůžičku. Používejte na kůžičky olej pro změkčení a hydrataci. Zatlačujte kůžičku, nestřihejte! Ujistěte se, že netlačíte příliš silně, riskujete případné houbové infekce.
Je-li třeba, použijte lesk na vaše nehty. Aplikujte po pedikúře.
  • Před nátěrem očistěte nehty otřením odlakovačem.
  • Vždy používejte základní nátěr pod barvy, aby nedošlo ke znečištění a aby vaše nehty vypadaly hladce.
  • Po cca 10 minut, použijte vrchní lak pro dosažení nejhladší, nejdelší trvalého výsledku a high-lesku.

hezké nohy

Zvolte si lak na nehty barvy, které vyhovuje vašim požadavkům nebo sezóně. Na podzim, zvolte hnědou, pomerančovou, a červenou. Tmavě zelená také vypadá dobře.
V zimě, se snažte se přijít se slavnostní barvou. V prosinci buď s červenou, nebo tmavě modrou, ale ne obojí. Ostatní barvy na zimu jsou tmavě fialová a bílá. Můžete opravdu použít jakoukoliv barvu, protože i když vaše nohy nejsou vidět hodně, o to víc překvapíte, když se vyzujete.
Na jaře, vyvedu pastelové barvy! Měkké zelené, růžové, fialové a modré, jsou skvělou volbou! V létě máte možnost využít světlé přírodní barvy! Další barvy, které fungují jsou světle modrá, tyrkysová, žlutá a bílá.
Pokud se nemůžete rozhodnout o barvě, pamatujte, že francouzské nehty (průhledné, nebo světle růžové nehty s bílými špičkami), sluší každému a jde se všemi barvami oblečení a kůži. Ale nebojte se výrazných barev na nohy, na rukou mohou být některé odstíny vypadat křiklavé a laciné, ale na nehty u nohou, jde skoro vše!
  • Pokud nemáte nehtové oddělovače, můžete také použít kroucený tkaný hedvábný papír mezi prsty.