Proč jsou elektrokola tak oblíbená?

Jízda na kole patří k nejoblíbenějším způsobům aktivní relaxace. Při jízdě si skvěle vychutnáte krásy okolí a uklidníte se. V posledních letech ale velmi výrazně začíná stoupat také obliba elektrokol. Přestože jsou elektrokola ještě stále považována za novinku, už si našla velkou základnu spokojených uživatelů. Bohužel i těch nespokojených, ale to je především vina špatného výběru.
I na našem trhu totiž najdete elektrokola odlišných kvalit. Pokud chcete být s elektrokolem dlouhodobě spokojení, musíte si vybrat kvalitní model. Hlavní přednosti elektrokol. Největší předností elektrokol je fakt, že k jejich pohonu není zapotřebí využívat jen lidská síla. Jízdu na elektrokole totiž velmi usnadňuje elektromotor. Elektromotor je napájen z akumulátoru a velmi výrazně snižuje námahu. Jízda na rovině vám s elektrokolem bude připadat jako z kopce a jízda do kopce bude jako po rovině. Elektro kola jsou ale stále považována za kola, takže se vás týkají předpisy, jako pro cyklisty. To znamená, že nepotřebujete řidičský průkaz, od 18 let žádnou přilbu a využívat můžete i cyklostezky. Pro elektrokola se stále rozšiřují možnosti a zázemí. Co pro cyklisty, i na elektrokolech, dělají například Beskydy, se můžete dozvědět v tomto článku.

Levný provoz a vysoký výkon zajistí jen kvalitní stroje.

Při výběru elektrokol jsou nejdůležitějšími parametry zejména výkon elektromotoru a náklady na provoz. Vysokého výkonu a nízkých nákladů jsou schopné dosáhnout pouze ty druhy elektrokol, které jsou vybaveny moderní technologií. Náklady na 100km mohou být klidně pouhých 6Kč. Důležitá je také technologie a kvalita baterie, která musí mít vysoký obsah a dlouhodobě vydržet. Nechcete šlapat vůbec? Vzhůru na skútr! Chcete na přejíždění kratších vzdáleností nebo pro jízdy do práce malý dvoukolový stroj, ale nechcete se vůbec namáhat šlapáním. Potom je tedy vhodnou volbou skútr. Skútr 50ccm a skútr 125ccm je stále ještě malým strojem, který je vhodný pro snadné překonávání městské dopravy a cesty do práce. Opět ale záleží na kvalitě. Pokud chcete vybírat elekrokola a skútry vysoké kvality, můžete se obrátit na prestižní značku Kentoya, která má obě varianty zastoupené mnoha druhy.