Kde a jak mohou pomoci přírodní doplňky stravy?

Doplňky stravy mají jasný cíl – dodat do lidského těla látky, které organismu chybí. Jedná se většinou o minerály, vitamíny, a další látky, které bychom sice měli konzumovat v běžné stravě, ovšem není tomu tak, protože jsme oběťmi konzumní doby a naše strava je všechno, ale rozhodně ne pestrá. Pokud chcete udržet optimální chod vašeho organismu i vy, začněte o doplňcích přemýšlet. V tomto článku se dozvíte, jak poznat vhodný doplněk stravy a na co vše se dají doplňky použít.

Jak poznat, že má doplněk stravy smysl?

To, jestli doplněk stravy může nabídnout nějaký efekt, poznáte opravdu snadno. Stačí se podívat na jeho obsah. Pokud přípravek obsahuje chemické látky, není příliš vhodný. Lepší je volit přírodní doplňky stravy, jejichž obsah tvoří právě přírodní látky. Vyplývá to z logiky věci. Lidské tělo je dílem přírody, takže je jasné, že jsou pro něj přírodní látky přirozenější než látky chemické. Tělo je lépe vstřebává a využívá jejich potenciál. 

Doplňky mohou pomoci při mírnění projevů civilizačních chorob

Svou pozitivní roli mohou přírodní doplňky sehrát při mírnění projevů civilizačních chorob, které jsou také následkem nezdravého životního stylu či podceňování prvotních příznaků nemoci. Velká část populace v současné době trpí například nemocemi kloubů jako je artróza, artritida (více o této nemoci najdete tady) či osteoporóza. Tyto nemoci mají jasný původ – klouby nedostávají potřebné látky (vitamíny, minerály a kolagen), takže se rychle opotřebovávají. Právě zde mohou léky na bolest kloubů v podobě doplňků stravy s přírodním složením pomoci. Díky nim je možné do těla dostat kolagen a další látky a tak pomoci bolest mírnit a udržovat optimální stav kloubů. Mezi velmi dobré patří přípravky Gelatina Plus a Arthoro®.

Pomoci mohou i při nachlazení a dalších potížích

Přírodní doplňky stravy se mohou stát i dobrým pomocníkem při jiných zdravotních obtížích. Pokud trpíte nachlazením, můžete si pořídit osvědčený lék na nachlazeníTanneblut z Černého lesa. Jedná se o léčivý sirup s obsahem 8 osvědčených bylin, obohacený je lesním medem a kandysem. Skvěle tlumí projevy kašle a rýmy. Doplňky stravy je možné také využít k udržení optimálního stavu imunitního systému, k podpoře správné funkce mozku, pro zlepšení celkové fyzické kondice a další případy. Možností se zkrátka nabízí celá řada a jen na vás, jestli využijete sílu přírody a rozhodnete se žít lépe…