Jak naučit dítě lyžovat?

Chcete naučit své dítě lyžovat? Troufáte si na to samy? Proč ne, ale dobře se na to připravte. Je třeba myslet na to, že převážná většina dětí jsou soutěživé a bude pro ně více motivující kurzy ve skupině.
A většinou i instruktor bude větší autoritou. U uzavřenějších dětí, může být vhodnější soukromá hodina. Proč bych nenaučil své vlastní dítě lyžovat, když to sám tak umím. existuje zde hned několik proti argumentů. Zpravidla nebudete mít tolik trpělivosti jako bude mít instruktor cizími dětmi. Jedná se o přirozený psychologický jev, kdy v tomto případě instruktor nemá přemrštěné očekávání a neočekává, že budou nejlepší. Další věc je, že dítě spíše před maminkou bude naříkat jak ho tlačí přeskáče a jak mu ten vlek furt ujíždí, před instruktorem budou fňukat daleko méně.

Kdy začít dítě učit lyžovat? Od tří let, určitě není vhodné začínat dříve, později podle povahy dítěte. pokud chcete mít z dítěte snowboarďáka, začněte také nejdříve na lyžích. Snowboarding je pro děti nejdřív od 6 let. Pokud se přeci jenom rozhodnete učit své dítě samy, měli by jste být opravdu zkušení lyžaři. I když to někdy vypadá roztomile, vyhněte se tomu, děti vozit na provazu a velice opatrně také s vožením mezi koleny. Dítě by mělo lyžovat co nejvíce pouze samo.

Jak najít kvalitní lyžařskou výuku? Nejprve se rozmyslete jakou formou a periodou chcete dítě zapojit.