Jak naplánovat svatbu a nezbláznit se z toho

Svatební den, jeden z nejvýznamnějších dní každého z nás. Jak se na tento den co nejefektivněji připravit a přitom z toho nezešílet. Dnes si na tuto velkou slávu můžeme najmou agenturu, která se postará komplet o celou organizaci vaší svatby, ale můžete to také zvládnout sami a přesně podle svých představ, stačí se držet našich deseti bodů. 

svatba ginfo

  1. Matrika a úřady:  Zajděte na místní matriku a domluvte si termín svatby, v některých žádaných oblastech to může vyžadovat dostatečnou rezervaci předem, proto vyražte co nejdříve před svým termínem. Na matrice vám připraví všechny podklady a domluvíte si možnosti.
  2. Inspirace: Když už máte termín svatby, dříve než začnete zbrkle pobíhat a snažit se organizovat velký den nejdříve se inspirujte a ujistěte se. že víte v jakém stylu si svůj svatební den představujete. Zamyslete se nad oblečením, výzdobou, ale také nad programem celé akce. Program si napište na papír po hodinách, kdy se co bude dít, aby jste neměli nikde prostoje ani nebyli ve spěchu.
  3. Seznam hostů: Vytvořte si s partnerem seznam hostů, budete s ním pracovat při objednávkách jídla, výzdoby, ubytování a dopravě. Nezapomeňte si také připravit zasedací pořádky a pokud se posunujete auty, také seznam kdo s kým pojede.
  4. Seznam jídla: Vyberte si prověřenou restauraci, nebo cateringovou společnost a domluvte si menu. Domluvte i přesné časy, kdy se bude co servírovat. Domluvte si také s personálem možnosti vyzdobení prostorů.
  5. Dorty a koláčky: Některé restaurace vám nabídnou i přípravu, nebo alespoň zprostředkování cukrárenských výrobků. Někde na to nejsou připraveni a musíte si sehnat cukráře externě. Navrhněte si společně s cukrářem svatební dort a domluvte svatební koláčky.
  6. Kytky a výzdoba: Domluvte a objednejte si květiny v květinářství, některé květinářství vám zajistí i výzdobu prostoru, aut i připraví myrty. Vše si jen stačí vyzvednout klidně tentýž den. Pokud si budete připravovat výzdobu sami, dejte si na to dostatečný čas a živé kytky skladujte do poslední chvíle v chladném prostoru.
  7. Šaty a prstýnky: Vypravte se do svatebních salónů a zkoušejte a zkoušejte, protože ukázaná řekne nejvíce. Šaty si můžete koupit, nebo klidně jen na dva dny půjčit. Dnes se dokonce můžou půjčit i svatební prsteny, ale to si myslím, že není zrovna nejlepší řešení. Prstýnky pokud do nich nechcete zrovna investovat můžou být klidně stříbrné a ty pořídíte za pár stokorun a přeci jen je mále jako památku na furt.
  8. Účes a líčení: Promyslete si jaký by jste chtěla mít účes a vyzkoušejte si ho předem učesat. Pokud si neumíte podle svých představ účes vytvořit, domluvte se s kadeřnicí, nebo šikovnou kamarádkou. A když už přijde kadeřnice může učesat i drůžičky. Stejně tak to platí i s makeupem, vyzkoušejte si předem líčení a pokud nebudete zcela spokojeni domluvte se s profesionálkou.
  9. Buďte originální: Inspirace je důležitá, ale přesto se snažte připravit si svůj velký den v co nejvíce originálním duchu, který bude korespondovat právě s vámi.
  10. Velký den může začít: No a jestli něco neklapne přesně podle harmonogramu, tak co. Hlavně si z toho nedělat hlavu a užít si svůj velký den.