Vydražte byt, ale bezpečně!

Vydražte si byt, ale bezpečně! Nabídek realitních společností se objevuje na českých portálech stále velké množství. Stejně i na dražbách se ojevuje poměrně dost někdy zdánlivě zajímavých nabídek.
Jak si výhodně a bezpečně vydražit byt, jaké existují výhody a jaká rizika? Kopě bytu a to i dražbě je vždy velkou investicí, proto si před samotným dražením bytu dobře promyslete o co vlastně máte zájem.
Nabízené byty do dražby si projděte, určitě se vám vyplatí si bytů projít více, aby jste zjistili, co se může a za jaké ceny do dražeb dostat. Jednoduše si zjistěte u dražitele termín prohlídky a zeptejte se na všechny informace, které si ještě popíšeme v rizikách daržby bytu. Obvykle se před samotnou dražbou dělají prohlídky dvě, určitě jít i na druhou prohlídku není ztrátou času, můžete si všimnout i závad, které jste při první prohlídce bytu přehlédli. Veřejné dražby se může zůčastnit každý, kdo má právo koupit nemovitost v ČR. Účast na dražbě nebývá zpoplatněna, pouze je povinností složit stanovenou finanční jistinu. V případě nevyhrání dražby se vám jistina vrátí, v případě vyhrání odečte od zbytku doplatku. Pokud by jste se doatali do situace, kdy by jste dražbu vyhráli a neměli by jste dostatek financí na doplacení kupní ceny, jistina vám bez nároku propadá. Hodnotu jistiny určuje dražitel, obvykle se jedná o 10% vyvolávací ceny nemovitosti. Pokud se vám zadaří a vydražíte si svou nemovitost, musíte podle termínu na dražebním spisu bezodkladně doplatit zbytek financí. Po převedení financí exekutor zajistí změnu vlastníka nemovitosti na katastrálním úřadu a po aktualizaci jste majitelem nemovitosti vy.

obývák byty

Můžou se vyskytnout i problémy.

Zakoupit levnou nemovitost na dražbě může sebou, krom příjemné nízké ceny nést také rizika. Zajímavá cenová nabídka může bát v hodně případech vyvážená také okolnostmi, které mohou koupi a užívání nemovitosti znepříjemnit. První zádrhel už může přijít u odhadu nemovitosti. Odhadci často nemají dostatek času stanovit relevantní kalkulaci, pochopitelně původní majitel mu může jeho práci značně komplikovat. Je třeba si i prověřit všechny závazky, které se na nemovitost můžou vázat. Mohou to být věcné břemena, nebo nedoplatky různým institucím a v neposlední řadě zde může být problém s příjezdovou cestou.