Udělejte změnu, pijte vodu ze studánky!

Ne vždy znamená, že co je drahé je i kvalitní a stejně tak tomu je i u pitného režimu. Často si lidé nakupují drahé přesycené nápoje, které sice doplní tekutiny do našeho těla, ale našemu zdraví nijak neprospějí, ba naopak spíše uškodí. Vezměte si, že člověk by měl minimálně 1,5 litru vody denně vypít a v případě, že si koupíte nějaké průměrné pití (1,5 l) za cenu deseti korun, za měsíc vám to dělá 310 Kč na osobu. Jste-li čtyřčlenná rodina, myslím si, že mít či nemít každý měsíc o 1240 Kč více nebo ne je již rozdíl.

Za tuto cenu, si již můžete naplánovat krásný výlet do přírody, jejíž součástí je i studánka s pitnou a mnohdy léčivou vodou. Tuto vodu si můžete v nádobách odnést do svého obydlí zdarma a to v množství, které unesete.

Supermarket nebo zážitek s rodinou?

Tak co, budete dávat přednost supermarketům, utrácením peněz za nekvalitní pití a ještě se na závěr budete tlačit v řadách u pokladen, nebo si radši uděláte krásný výlet do přírody se svou rodinou a ještě si z něj odnesete plno skvělých zážitků a chutnou vodu ze studánky?

studánka 2

Jak poznám, že je voda ze studánky pitná?

Ještě před tím, než se rozhodnete uspořádat rodinný výlet, by bylo dobré, kdybyste se podívali na několik internetových zdrojů neboli databází, které obsahují všechny studánky v ČR včetně informací, jestli je voda ze studánky v lokalitě, kde jste se rozhodli jet pitná.

Ani v dalekém okolí se u vás nenachází žádná studánka?

To je poměrně škoda, ale není to důvod, kvůli kterému byste museli věšet hlavu. Ušetřit se dá i na pití vody z vodovodního kohoutku. Tato voda je snadno dostupná, levná a mnohokrát zdravější než cokoliv co koupíte v obchodě.