Okurky, nejen zelenina

Okurky známe všichni a dobře víme, že je to skvěle chutnající zelenina. Ovšem krom dobré chuti dodávají našemu tělu nepostradatelné vitamíny a minerály a dokáží nás chránit před nejrůznějšími chorobami. Díky vysokému obsahu vitamínů, minerálů a stopových prvků se používají nejen v kulinářství, ale také v kosmetice.

okurkový salat

A jaké kouzla vedle skvělé chuti ukrývají

  • Detoxikují organismus a zvyšují imunitu. Salátové okurky jsou skvělým pomocníkem při detoxikaci organismu před nezdravými toxiny, doslova čistí naše tělo a napomáhají jako prevence před nachlazením.
  • Desinfikují ústní dutinu. Okurky dokážou zbavit ústa nežádoucích bakterií a zabránit nepřijemnému zápachu z úst. Postačí i jeden malý plátek okurky cucat půl minuty a svěží dech je zpátky.
  • Pomáhá při léčbě diabetu. Okurky obsahují hormony, které stojí za tvorbou potřebného inzulínu a k tomu mají okurky glykemický index, tedy je pro diabetiky naprosto ideálním doplňkem.
  • Postaví vás na nohy. Okurky jsou skvělým zdrojem energie, zbaví vás únavy. Obsahují vysoké procento vitamínu B, který vás doslova nakopne a dodá dostatečnou energii. Salátovky jsou skvělé na zbavení se kocoviny.
  • První pomoc při spálení sluncem. Pokud se vám stane, že se spálíte sluncem, nebo vás jen bolí hlava z intenzivního slunce vsaďte na okurku. Čerstvé plátky okurky, si rozložte na spálená místa a hned ucítíte úlevu. Plátek okurky na čelo, pomůže nejen z kosmetického hlediska, ale také pomůže od bolesti hlavy ze slunce.
  • Reguluje vysoký krevní tlak. Jako podpůrná léčba vysokého tlaku je okurka díky svým zdravým látkám, jako je draslík, vápník, nebo fosfor skvělým potravinovým doplňkem.
  • Optimalizuje tělesnou hmotnost. Okurky jsou skvělým pomocníkem na hubnutí a v boi proti celulitidě. Mají vysoký obsah vody a přitom vás zasytí. Také umí dobře bojovat s celulitidou, potírejte si postižená místa čerstvou okurkou.
  • Nejlevnější kosmetická maska. Plátky okurky, nebo jejich slupky rozložené a pleti mají opravdu kouzelný efekt. Pomůžou pokožce hydratovat a omlazují pleť. Dokonce se používá i na podpůrnou léčbu některých typů ekzémů a na akné. A na oteklé oči, nebo na kruhy pod očima zabírá okamžitě s vysokým efektem.

Tak a hurá do zeleniny nakoupit okurku :-).