Konec growshopů?

Bude to opravdu konec growshopů, nebo co bude dál?Na přelomu roku 2013 vyšel rozsudek nejvyššího soudu a policie udělala razii, jaká nemá v novém českém státe obdoby. Policie to brala hlava, nehlava rozjela se do regionů a začala zabavovat zboží a sdělovat obvinění z šíření toxikomanie.Soudu se nelíbilo, že provozovatelé českých growshopů nabízí v jednom obchodě společně nabízejí k prodeji konopná semena, které jsou potentní, pěstební média a systémy k pěstování, manuály na pěstování a užívání konopí a literaturu o konopí.

Otázkou ale zní proč soud zvolil takto rozsáhlou razii, která pochopitelně už v dnešní době několik growshopů ekonomicky položila. Je snad náhodou, že zrovna, když nám soud dovolí používat konopí pro lékařské účely následně na to se stane takto tvrdá a neočekávaná razie? Nebo snad soud a policie spolupracuje s farmaceutickými společnosti a znevýhodňuje české podnikání? Otázek je opravdu žalostně mnoho. mě osobně se to jeví jako zastrašování podnikatelů, nedovedu si jinak vysvětlit proč zkrátka provozovatelé growshopů nechali několik let podnikat ve svém oboru a najednou bez upozornění začnou zabavovat jejich majetek? Než aby je upozornili a vyzvali aby se přizpůsobili Rozhodnutí Národního Soudu..?

Do dnešního dne není jasné co vlastně legální je a kde už jsou provozovatelé growshopů na hranici ilegality.

Semena konopí Dutch Passion cz se dají koupit v současné době na českém trhu pouze jako sběratelské předměty. Pěstování marihuany a konopí není v České republice legální. Klíčit konopná semena také není legální na území ČR. Pokoušela jsem se zjistit nějaké informace, ale bohužel všichni mlčí, dokonce ani na Ministerstvu Vnitra jsem nedostala odpověď.
..tak dál asi můžeme jen čekat…