Jak přesměrovat svou energii a dosáhnout tak na magii…

Základem ovládnutí magie je ovládnutí své osobní energie. My lidé, na rozdíl
od zvířat, se svou energií plýtváme. Jak se naučit s osobní energií účinně hospodařit
se možná naučíte po přečtení tohoto článku .Svou osobní energií plýtváme zejména na obranu svého ega přede ostatními, ale i před sebou. Na žárlivost, závist, zlost, smutek a ostatní negativní emoce. Z těch relativně pozitivních jsou to ambice a především stres. Jsme tak naučeni, socializováni.

Pro průnik do jiných dimenzí vnímání, které leží mimo naši každodennost, nám pak už energie nezbývá a my chromě tančíme v uzavřeném kruhu, jak pokousaní tarantulí.
Je třeba se desocializovat a emoční reakce, které nás oslabují, postupně opustit. To ale není vůbec snadné. Jde o psychické mechanismy, které jsme si často osvojili v dětství a nyní se nám spouštějí, aniž bychom nad tim měli vládu. Je třeba je obelstít. K tomu slouží rozličné čarodějné praktiky, z nichž některé si tu postupně představíme.
Ty z Vás, které to zajímá, jistě už přečetly spoustu New-Age literatury, často brakové. Já také. Mnohokrát je z knihy o 200 stranách prakticky použitelná jedna věta či technika. Rady v těchto knihách si navíc často navzájem protiřečí. Raději se vyhýbejte americkým publikacím typu „Jak dosáhnout Úspěchu snadno a rychle“. Tvrdí se tam, že pokud budete myslet pozitivně a vizualizovat si svůj úspěch, brzy se Vám vaše sny splní. Je to sice pravda, ale…
K pozitivnímu myšlení se nelze nutit. Amíci jsou k pozitivní přetvářce učeni odmalička. Jestli se Vám ale povedlo nějakýho amíka urazit, víte, jak je jejich maska křehká. Čaroděje ani čarodějku urazit nelze.
Dneska Vám dám dárek. Dárek, kterej jsem kdysi taky obdržel a pomohl mi vyrovnat se sám se sebou. Pomohl mi zachovat se v mnoha těžkých situacích lépe, než obvykle. Několik rad, kterými se můžete řídit vždy a bude Vám to jedině ku prospěchu.
Tím dárkem jsou ČTYŘI DOHODY.

happy

ČTYŘI DOHODY

volně zpracováno dle knihy Dona Miguela Ruize. Děkujeme!

Dohody jsou jakési sliby, které dáváme sami sobě, většinou nevědomě, a které se pak plní. Často jsou však negativní a otravují nám život, jako např. „tohle nikdy nedokážu“ nebo „já tancovat přece neumim “ atd. Rodiče nám takových nesmyslů navykládali hromadu a my tomu ve své dětské naivní důvěře uvěřili. A teď si to opakujeme sami. Je na čase naše dohody upgradeovat, pořídit si jiné, lepší a funkčnější. Pokud Čtyři dohody přijmeš za své a nahradíš jimi ty staré, tvůj život se dozajista změní směrem k Síle. Zkus to…

Dohoda první: NEHŘEŠ SLOVEM
Nehřešit slovem znamená nepoužívat slova k negativním vyjádřením, a to zejména když hovoříš k sobě. Dbej na to, aby tvá slova k sobě byla naplněna láskou. Slova mají tendenci se realizovat, nejdříve v náladách, potom ve světě. Nenechávej svého parazita otravovat svou mysl. Když to dokážeš, bude už snadné nehřešit slovem vůči ostatním, což znamená zejména druhé nepomlouvat. Naplň i svá slova k druhým láskou, světlem a smíchem. První dohoda se dá vyjádřit i pravidlem NEODSUZUJ – NEKRITIZUJ – NESTĚŽUJ SI

Dohoda druhá: NEBER SI NIC OSOBNĚ
Uvědom si, že nikdo nikomu nic nedělá, tím méně bojovníkovi. Pokud se k Tobě někdo chová špatně, problém není v Tobě, ale v jeho mysli. Má ve své mysli emocionální jedy a snaží se je na někoho plivnout. Uhni. Nech je po sobě sklouznout. Hlavně mu to ale nevěř!

Dohoda třetí: NEVYTVÁŘEJ SI ŽÁDNÉ DOMĚNKY
Jelikož nikdy nemáme k dispozici všechny informace, tím méně o vnitřním světě jiných lidí, vytváříme si doměnky, se kterými pak žijeme, jako by to byla skutečnost. Vzpomeň si, co se Ti honí hlavou, když někdo nepřijde na schůzku nebo Ti nezvedá telefon…Pokud něco nevíš, tak to prostě nevíš a nemá smysl si vymýšlet, jak to asi je. Časem se to vyjasní a když ne, tak je to asi tajemství 🙂

Dohoda čtvrtá: DĚLEJ VŠE NEJLÍP, JAK MŮŽEŠ
Tato dohoda je asi nejmocnější a tvoří svorník třech předchozích. Pokud ve všem, co děláš, využíváš své síly a umění na maximum, bez ohledu na to, zda jsou velké nebo malé, tvé činy mají sílu a platnost, i když jde třeba jen o mytí nádobí. Navíc zmizí nuda, jelikož každý čin je výzvou. Věci ti budou vycházet a pokud ne, nic se neděje – udělal/a jsi , co jsi mohl/a. Navíc jaký má smysl ve světě, kde loví Smrt, dělat věci napůl? To je lepší nedělat nic. Ale opravdu pořádně.