Jak najít kvalitní bydlení v Praze a na co si dát při výběru pozor?

Najít v současné době bydlení v Praze není zase až takový problém. V posledních letech totiž na území Prahy a to především díky činnostem developerských společností vznikla celá řada zajímavých projektů, které přinesly nové a moderně řešené byty. Ne vždy ale splňují nové projekty všechny požadavky svých nájemníků. Poradíme vám, na co si dát před koupí bytu pozor a kde váš vysněný byt hledat.

Spolupráce s profesionály se vyplatí

Jestliže hledáte nové bydlení a chcete mít jistotu, že váš nový byt bude splňovat všechny vaše požadavky, vyplatí se vám, pokud se obrátíte na profesionály a necháte si s výběrem bytu poradit. Nemusí to být jen realitní makléř, který se často snaží prodat cokoliv, co může, ale obrátit se můžete i přímo na developerskou společnost, která nové bydlení v Praze nabízí. Zajímavou nabídku přináší například developerská společnost Finep, která na území Prahy realizuje celou řadu zajímavých projektů. Nabízí pomoc s výběrem bytu a to zcela bezplatně, možnost poradenství při způsobu financování nemovitosti – nabízí kompletní finanční služby od získání či refinancování hypotéky pro nákup novostavby v Praze po pojištění za bezkonkurenčních podmínek a samozřejmostí je také kompletní právní dohled nad všemi náležitostmi prodeje bytu.

02_finep_01

Jaké možnosti se nabízejí?

Praha nabízí v současné době mnoho zajímavých možností. V nabídce jsou luxusní byty v atraktivních lokalitách i moderní byty v blízkém okolí Prahy. Zajímavým projektem jsou například byty Praha 9, které vznikly v rámci projektu Prosek Park. Bydlení zde uspokojí i ty nejnáročnější. Byty se totiž nachází v moderních bytových domech, které obklopuje zeleň. Navíc mezi jednotlivými vnitrobloky domů jsou plánovány zelené zahrady a park, který bude sloužit zejména obyvatelům komplexu. Tato lokalita je tak vhodná pro rodiny s dětmi i pro mladé, sportovně založené páry. Prosek navíc může nabídnout i kompletní občanskou vybavenost a skvělou dopravní obslužnost.

02_finep_02

Na co si dát při výběru bytu pozor?

Na prodej bytů v Praze se zaměřuje mnoho realitních kanceláří. Při výběru nemovitostí proto musíte být maximálně ostražití a dobře si nabídky projít. Některé nemovitosti mohou být totiž předražené a jejich nákup by se vám nemusel vyplatit. V tomto případě je vhodnější věnovat pozornost nabídce přímo od developerů. Ještě než podepíšete smlouvu, zjistěte si všechny informace o bytu i o lokalitě. Důležitá je právě občanská vybavenost a dopravní obslužnost. Chtějte také vědět, jestli je k bytu k dispozici stání pro automobil (to totiž někdy nemusí být) a případně sklep. To vše může mít totiž vliv na výslednou cenu bytu. Pamatujte také na to, že poptávka po bytech je vysoká, takže se vyplatí jednat rychle a byt si případně rezervovat.