Průvodce výběrem cestovního pojištění

Léto pomalu končí, to ale v žádném případě neznamená, že končí i dovolené. Evropské i exotické destinace jsou i na podzim krásné. Pokud se do zahraničí teprve chystáte, nesmíte zapomenout na cestovní pojištění. V tomto článku najdete hned několik cenných rad, které vám jeho výběr ulehčí.

1. Pojištění musí odpovídat vaší cestě

Mnoho lidí stále ve výběru cestovního pojištění chybuje tím, že ho nepodřizuje charakteru cesty. Nedělejte takovou chybu a pamatujte si, že cestovní pojištění musí vždy odpovídat aktivitám a místu, kam se chystáte. Základní pojištění například neobsahuje pojištění úrazu při sportovní aktivitě apod. Pojišťovny nabízí i různé tarify cestovního pojištění pro cílové destinace. Pozor si také dejte na to, aby pojištění pokrývalo všechny dny, kdy se budete pohybovat mimo ČR. Někdy lidé neuzavírají pojištění na dobu cesty, což ale může mít nepříjemné následky.

ginfo_cz_online_ergo_cz_01

2. Obsah a léčebné výlohy

Před podpisem smlouvy si dobře pročtěte smluvní podmínky a sledujte výši léčebných výloh. Obecně platí, že čím vyšší léčebné výlohy cestovní zdravotní pojištění má, tím je to lepší. Pokud míříte do nějaké evropské země, měly by být léčebné výlohy minimálně 1,5 milionu Kč.

3. Vhodné připojištění

K základnímu pojištění se vyplatí uzavřít i připojištění odpovědnosti. Jeho význam je v tom, že vás ochrání v případě, že druhé osobě nechtěně způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku. Vhodným doplňkem je i pojištění proti poničení, ztrátě či zpoždění zavazadel a pojištění storna. Vyrážíte-li autem, nemělo by vám chybět havarijní pojištění.

pojištění na cesty

4. Sjednání s výhodami

Hledáte-li nejvýhodnější nabídku, pomůže vám v tom kalkulačka pro cestovní pojištění. Z hlediska ceny je výhodnější sjednat pojištění online. Pojišťovny totiž nabízí výhodnější ceny a někdy i zajímavé bonusy.