Kupujeme nový zahradní párty stan

V našich zeměpisných podmínkách se bohužel ani v letním období nemůžeme spolehnout na příznivé počasí. Po celou zimu se těšíme, až se na jaře s prvními slunečními paprsky přestěhujeme na zahradu nebo alespoň na terasu. Nenadálá přeháňka nebo silný vítr však mohou naši radost nečekaně zkazit. Ani ostré slunce není právě příjemnou alternativou. Vždy je proto dobré mít po ruce nějaké útočiště – místo, kam neprší, a kam se můžeme uchýlit v případě potřeby.

image001

Můžeme si na zahradě za tímto účelem pochopitelně vybudovat trvalé zahradní stany na oslavy nebo alespoň pergoly. Pokud by nám však takový celoroční zahradní domek překážel, vhodnou volbou pro nás bude spíše nějaký mobilní přístřešek. Mezi ty nejoblíbenější patří jednoznačně zahradní párty stany. Nepromokavé stany na párty jsou cenově snadno dostupné, skladné, přenosné a jednoduché na manipulaci. V současné době je na trhu mnoho nejrůznějších typů a barevných provedení zahradních párty stanů. Podle čeho si vybrat ten pravý?

Zahradní párty stany a jejich velikost

Nejmenší zahradní párty stany se prodávají v rozměrech 3×3 m. Do takového stanu se obvykle vejdou přibližně 4 osoby a menší stolek se židlemi. Pokud očekáváte větší společnost, vyzkoušejte bezkonkurenčně nejoblíbenější variantu párty stanu o půdorysu 3×6 m. Tato velikost bude vyhovovat všem běžným rodinným slavnostem. Organizujete skutečně velkou událost s větší návštěvností? Pak máte dvě možnosti: buď zvolit velký párty stan o rozměrech například 6×12 m nebo si pořídit několik menších zahradních párty stanů a vzájemně je propojit nebo postavit nedaleko od sebe. Záleží pouze na Vašich potřebách, kterou variantu upřednostníte.

Zahradní párty stany a jejich konstrukce

Co se týká konstrukce zahradních párty stanů, máte zde dvě možnosti: buď klasickou, která je levnější, avšak méně stabilní, nebo moderní nůžkovou, za kterou sice vynaložíte více peněz, ale je postavena během několika málo minut. Klasická konstrukce párty stanu se většinou skládá z trubek, které se skládají do sebe. Tato konstrukce je vhodná spíše pro příležitostné, domácí použití, protože není tolik odolná a trvanlivá jako konstrukce nůžková. Nůžkové párty stany vydrží mnohem větší zátěž než stany s klasickou konstrukcí. Jsou mnohem stabilnější a jejich stavbu zvládne téměř kdokoliv. U obou typů párty stanů však jednoznačně doporučujeme vybrat si model s odnímatelnými bočními stěnami, který umožní během chvilky proměnit uzavřený párty stan chránící Vaše hosty před větrem ve vzdušný zahradní altán.

image003

Zahradní párty stany a jejich barevné provedení

Zahradní párty stany jsou dnes na trhu v mnoha barevných variantách. Záleží pouze na Vašem vkusu a účelu použití, jakou barevnou kombinaci zvolíte. Klasikou je párty stan v bílé barvě, který je také nejvhodnější při pořádání třeba svatební hostiny, oblíbená je rovněž elegantní modrá nebo zelená barva. Pokud chcete svoji zahradu trochu více oživit a rozsvítit, doporučujeme zvolit odvážnější žlutou, oranžovou nebo bordó barvu. Neobvyklé nejsou ani vesele pruhované párty stany na zahradu.

Zahradní párty stany a jejich odolnost

Při pořízení nového zahradního párty stanu se rozhodně nevyplatí šetřit. Levné párty stany Vás sice ochrání proti slunečním paprskům, ale při prudkém dešti nebo větru by mohlo dojít k jeho poškození. Nízká cena párty stanů je vždy vyvážena použitím lehčích materiálů s nižší gramáží. Pro použití zahradního párty stanu v náročnějších podmínkách nebo dokonce při celoročním využití se určitě vyplatí nákup stanu s gramáží 250 – 300 m². Sice vyjde o několik stokorun dráž, ale pro pohodlí Vašich hostů se taková investice vyplatí, co říkáte?