Hubneme na bruslích

Teplé počasí už dávno zaklepalo na dveře, venku už nám kvetou stromy a štěbetají ptáci. A co vy, máte už připravenou postavu do kraťasů? Máte pevná stehna, tvrdý a dokonalý zadeček a ploché břicho břicho, nebo ještě potřebujete na svém těle trochu zapracovat? Pokud patříte, jako já mezi ty, kteří raději před posilovnou zvolí pohyb někde v přírodě, kolečkové brusle jsou skvělým tipem!Víte, že jízdou na kolečkových bruslích můžete zpevnit tělo a hubnout naprosto stejně jako při běhání a jistě se daleko méně zapotíte a zadýcháte. A navíc jako bonus je tento sport zcela zadarmo.

hubneme na bruslích

Při bruslení posilujete téměř celé tělo

Jízda na kolečkových bruslích nám bezvadně zformuje postavu, zpevní svaly a spálí tuky. Ale kromě toho posílí také náš dýchací systém a podporuje krevní oběh. Navíc, vzhledem k tomu, že se jedná o outdoorový sport, osvěží  vaší náladu a povzbudí mysl. Bruslení má blahodárný vliv na celou postavu, vedle posilování nohou a zadečku posiluje jízda také skvěle záda a to především trapézové svalstvo. Inline bruslení je ve spalování a posilování                    srovnatelné s během, ovšem v případě bruslení chráníte své klouby. Bruslení posiluje opravdu poměrně velké množství našeho svalstva a především ten nejdůležitější sval naše srdce. Nemusíte se hnát a stejně hezky spalujete. I během pohodové jízdy okolo 10 km v hodině můžete spálit bruslením až 400 kalorií za jednu hodinu. Pokud se trochu víc rozjedete, spalování se prudce zvyšuje , během rychlosti 17 km tak můžete spalovat okolo 700 kalorií za hodinu. A ještě k tomu jste v parádní přírodě.

Než vyrazíte na dráhu

Jako u každého sportu je důležité zvolit správný oděv, oblečte se do pohodlného a funkčního oblečení, které odvádí pot. S největší pravděpodobností budete potřebovat na bruslení i vhodný a pohodlný batoh, kam si uložíte boty, pokud nemáte jinou šanci uskladnění, vodu s pitím a třeba bundu do horšího počasí. Z bezpečnostních důvodů je také vhodné mít chrániče na ruce i na nohy a nejlépe i přilbu. Úrazy bruslích jsou většinou dost nepříjemné, proto je dobré používat chrániče, které běžný pád zcela zbagatelizují.

A nezapomeňte na strečink

Před každým sportem je důležitý strečink, jinak tomu není ani u bruslích. Není to nic složitého a zabere vám to asi 3 minuty, které opravdu stojí za to. Strečujte jak jste zvyklí třeba před běháním. Protáhněte základní svaly na nohou, rukou a zádech. 3 minuty strečování vám ochrání svaly před jejich poškozením.

A teď už hurá na dráhu 🙂